Moje historie

Lubię patrzeć jak malujesz.

Razem z moim mężem kończyliśmy Akademię Sztuk Pięknych. Odkąd poznałam Mirka on kochał malować obrazy. Pamiętam jak nasze mieszkanie na Śląsku było przepełnione wonią terpentyny i farb olejnych :). Mirek malował wiele lat, potem zajął się stolarką swoim wyuczonym zawodem, a malował tylko hobbystycznie. W między czasie został tatą i stworzył mnóstwo mebli autorskich z drewna, a potem dodatkowo realizacjami mebli na wymiar.

Ostatnio zauważyłam, że znowu wraca do malowania. Wprawdzie jego praca tworzenie mebli to nadal 90% czasu w ciągu dnia, ale serce mi rośnie kiedy widzę, że przestrzeni czasu wolnego zaczyna wracać do swojej pasji i realizować nowe zamówienia.

Lubię patrzeć jak tworzy, lubię jak się ze mną dzieli sprawami dot. technologii. Mirek miał szczęście bo miał zajęcia z technologii malarstwa.

Jak czasem podglądam jak maluje, widzę że wtedy jest na prawdę szczęśliwy i spokojny. Hania zauważa nasze obrazy. Pyta o nie i często o nich rozmawiamy. Ostatnio rozmawiałyśmy o obrazie, który był na wystawie ‚Aktualnie’. Hania komentuje: Mamo, ty jesteś na tym obrazie. Ty idziesz, a tutaj płynie morze, ty idziesz w stronę słońca…”

Mirka obrazy znajdują nie tylko w Polsce, ale też w świecie. Miał zamówienia z innych kontynentów. Czasem zastanawiamy się, gdzie one są u kogo, jak wyglądają we wnętrzach.

Z Mirkiem można kontaktować osobiście przez stronę:

https://mirek.carbonmade.com

Galeria:

Mirosław Pietruszka, Fala, obraz olejny
Mirosław Pietruszka, Bursztyn, obraz olejny

Materiały pochodzą ze strony  https://mirek.carbonmade.com
Materiały na stronie pochodzą z archiwum prac Mirosław Pietruszka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *