Moje historie

zabawy z dzieckiem w domu, magiczne aktywności.

Parolatki w kwarantannie to coś nowego. Zarówno brak przedszkola i szkoły, to dla rodziców i dzieci całkiem inna sytuacja. Może być troszkę smutno, może inaczej, może to zbliżyć, a może początkowo być wyczerpujące dla obu stron. My przeżywamy wiele emocji takich jak wielka radość. np. ‚ Haniu tęsknisz za przedszkolem’  – ja ‚ Tak mamo!” ‚A za czym w przedszkolu tęsknisz najbardziej?’ – ‚ Za mamą’ (…!?:)). Oraz wzajemnego dość. Ja siedzę w innym pokoju, Hania w innym i zajmujemy się własnymi sprawami. Jednak coś trzeba ciekawego czasem razem podziałać, coś co przynosi nam radość i odskocznie od obecnej sytuacji. Czynności które cieszą i dzieci i nas.

 

Oto parę przykładów naszych ostatnich aktywności. Hania, lat 3 i mama.

zabawy w domu

PLASTYCZNE, malowanie-opowiadanie

Wymyślamy konkretny temat i rzucamy wodzę wyobraźni. Tematem naszej pracy był ‚Podwodny świat’ dużo rozmawiamy przy okazji co się dzieje, kogo akurat malujemy, możemy nazywać naszych bohaterów i tworzyć opowiadanie w okół obrazów, które tworzymy wspólnie

zababwy z dzieckiem
zabawy z dzieckiem w domu

PLASTYCZNE mały ogrodnik-poznajemy rośliny

zabawy z dzieckiem w domu
zabawy z dzieckiem w domu

ciastolina-modelina piankowa oraz wicinanki

Tworzymy elementy użytkowe dla zabawek. To może być łóżeczko, pufa, zabawki. Chodzi o to żeby ciastolina, plastelina, modelina piankowa stały się tworzywem i ograniczała nas tylko nasza wyobraźnia.
Tutaj kotki mają stworzone łóżeczka. Możemy także tworzyć postaci z papieru, za pomocą wycinania i klejenia. 3 latki fantastycznie zaczynają działać przy użyciu zestawu papier/klej/nożyczki.

 

zabawy z dzieckiem w domu
modelina, plastelina, pianka

 

domowe spa, naklejki na paznokcie

Nie wiem czy wasze maluszki też wykazują takie zainteresowanie tym tematem. 🙂 Pomysł na paznokietki jest autorstwa Hani. Pewnego dnia po prostu przyszła z tak ozdobionymi pazurkami. Bardzo mnie to rozbawiło i poprosiłam, czy ja też mogę sobie zrobić taki magiczny pecidure.

zabawy z dzieckiem w domu
domowe manicure

zabawa w domino drewnianymi klockami

Układanie domino to już nasze rytuały.  Same klocki dają niesamowity potencjał. Wieże, domki, mostki. Do dzieła!

zabawy z dzieckiem w domu
domino

wspólne gotowanie i pieczenie

Kruche ciasteczka i babeczki to danie, które Hania uwielbia przygotowywać. Wsypywanie mąki, mieszanie ciasta mikserem, UWAGA na ilość cukru, zawsze może się za bardzo sypnąć ;).

 

zabawy z dzieckiem w domu
wspólne gotowanie

To tylko parę aktywności, ale mnóstwo radości! Chwile razem spędzone świetnie. Pamiętajcie jednak, że czasem można nic nie robić i to jest także wspaniałe!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *